Pobierz SPECIAL OPS nr 3/2016

Wystarczy, że założysz konto w portalu special-ops.pl »

Konsultacje strzeleckie dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego – edycja 2016

Wojciech Płoskonka  /  20-05-2016
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń.
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Roman Brauner

Konsultacje zostały objęte patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Fundację „SZTURMAN”.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. mgr Łukasza Krebsa, do Raciborza przyjechali przedstawiciele następujących jednostek policji i wojska: Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic, Sekcji Antyterrorystycznej z Opola, Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowic, Aresztu Śledczego w Opolu, Zakładu Karnego w Kluczborku, a także przedstawiciele firmy szkoleniowej QLMS, policjanci garnizonu śląskiego oraz zaproszeni funkcjonariusze policji z Czech. W warsztatach czynnie uczestniczyli: zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. mgr Paweł Kopernik, Komendant Policji z Opavy Petr Castulik oraz dowódca Zasahovej Jednotki z Ostrawy.

Przeczytaj materiał z poprzedniej edycji: Międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

W konsultacjach wzięli udział również przedstawiciele firm produkujących sprzęt i wyposażenie taktyczne, np. Red River z Gliwic i PWS z Lublina. Uczestnicy mieli okazję przetestować oferowany przez wyżej wymienione firmy sprzęt: kamizelki, ładownice, kolimatory czy celowniki optyczne.

Tematyka zajęć obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Pierwsze zagadnienie przedstawili instruktorzy reprezentujący firmę QLMS w ramach specjalnego bloku tematycznego. Każdy z uczestników na wstępie „na sucho” przećwiczył każdy z elementów, a następnie miał okazję w praktyce wypróbować zdobytą wiedzę i umiejętności strzelając z wnętrza pojazdu (przez szyby) oraz wykorzystując samochód jako osłonę.

Zobacz również: Trzecie Światowe Seminarium dla Młodych Funkcjonariuszy

Blok poprowadzony przez komandosów z Lublińca był poświęcony forsowaniu drzwi i wejściom do pomieszczeń. Żołnierze, wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas misji poza granicami kraju, przedstawili sposoby pokonywania przeszkód i „czesania” pomieszczeń, wykorzystując przywieziony specjalny sprzęt przeznaczony do wyważania drzwi. Uatrakcyjnieniem zajęć były dostarczone przez lublinieckich specjalsów cele 3D.

Na koniec zajęć, wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić, jak amunicja różnych kalibrów (5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm, .308 win, Loftka czy W8MP) oddziału na samochód i jakie są efekty jej użycia. Zajęcia oficjalnie zakończono uroczystym wręczeniem certyfikatów.

Organizaotrzy szczególne dziękują Łukaszowi i Marcinowi z firmy QLMS oraz Florkowi i Filipowi z JWK Lubliniec za pomoc, zaangażowanie i czas poświęcony uczestnikom warsztatów.

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  18

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Jak nie stracić czucia podczas akcji » Bądź na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami szpiegowskimi »
rękawice taktyczne kamera cylindryczna

 


Buty stworzone do misji specjalnych! Co sprawia, że są wyjątkowe »

 


Jaki sprzęt do wspinaczki stosują profesjonaliści
»
Z tym telefonem będziesz czuł się bezpiecznie »
latarki czołowe łączność dla wojska

 


Czyszczenie tłumika krok po kroku »

profesjonalna nauka


sprawdź »

 


Jaka odzież najlepiej do Ciebie pasuje » Odkryj tajniki współczesnej komunikacji wojskowej »
szkolenia bojowe łączność dla wojska

 


Zostań licencjonowanym Instruktorem strzelań! Weź udział w kursie »
kurs strzelecki

>

 


Zapoznaj się z nowymi rozwiązaniami dla wojsk i służb mundurowych » Buty bojowe, które nie zawiodą Cię w najtrudniejszej sytuacji »

 


Latarki stworzone z myślą o profesjonalistach, dla których światło jest niezbędne »

 


Nowa seria latarek czołowych - co powinienieś o nich wiedzieć » Jak sprawić by natura była wyzwaniem, a nie przeszkodą »
latarka czołowa

 


Czym te 3 pary butów różnią się od siebie »
buty taktyczne buty taktyczne  buty taktyczne

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Wojska Specjalne nie zawiodły

14 listopada br. zakończyło się ćwiczenie pk. Trident Jupiter-19 (TRJU-19) w ramach którego Sojusznicze Dowództwo Komponentu Operacji Specjalnych (ang. Special Operations Component Command, SOCC)...

Aktualny numer

4/2019
SPECIAL OPS 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - FUERZAS COMANDO 2019
  • - IBAMA GEF
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl