Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

TRU Xtreme - Ekstremalnie wyposażony mundur

TRU Xtreme – extremaly featured uniform

TRU Xtreme - Ekstremalnie wyposażony mundur Andrzej Krugler, TRU-SPEC

TRU Xtreme - Ekstremalnie wyposażony mundur Andrzej Krugler, TRU-SPEC

Działania zbrojne w Iraku i Afganistanie, którymi w ostatniej dekadzie żyje cały militarny świat, przyczyniają się do przyśpieszenia rozwoju umundurowania bojowego. Producenci uniformów prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, które mają zwiększyć komfort noszenia ich produktów i byłyby w stanie zaspokoić każdą potrzebę użytkowników, a nawet wyprzedzać ich najbardziej wymyślne zachcianki. Efektem tego swoistego wyścigu żołnierskiej mody są poszukiwania i realizacje ciekawych pomysłów, prowadzące niejednokrotnie do powstania niebanalnych ubiorów. Takim jest mundur Tactical Response Uniform (TRU) Xtreme amerykańskiej marki TRU-SPEC.
The combat operations in Global War on Terror were fuel for development of military combat uniforms. The manufacturers and designers are in never-ending race urging to find new and better solutions tailored to even most ridiculous requirements of users. Some of uniforms are better than other, other are unique and original – sometimes in bad, sometimes in good way. Some are not so common like the TRU SPEC Tactical Response Uniform Xtreme with load of unique features like the detachable admin panels on forearms.

Zobacz także

Patryk Kościński Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego...

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego i ciepłego obuwia na zimę. Polecane są dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie. Wykonane są ze skóry i materiału izolacyjnego Gore-Tex THERMIUM, który zapewnia dobrą izolację termiczną. Dzięki temu w butach można...

Helikon-Tex Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów...

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów Guardian wchodzi kamizelka oraz 16 elementów, które można dowolnie konfigurować. Kamizelka Guardian Plate Carrier umożliwia przenoszenie płyt w najbardziej popularnych standardach: E-Cut (SAPI/ESAPI), Swimmer Cut oraz Shooter Cut.

Militaria.pl Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić...

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić wydajność pracy i zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych rękawic jest marka Mechanix-Wear. W artykule przyjrzymy się różnym modelom rękawic tej firmy, podpowiemy jakie technologie w nich zastosowano oraz do jakich celów warto się w nie wyposażyć.

Zobacz także: Mundur specjalnego przeznaczenia

TRU-SPEC to marka obecna na rynku od 1996 roku. Należy do spółki Atlanco, która została założona w 1950 roku jako Atlanta Army Navy Supply Companyod i zajmuje się produkcją elementów wyposażenia dla formacji mundurowych. W ramach TRU-SPEC rozwijana jest kolekcja obejmująca od skarpet i bielizny przez ubiory wierzchnie różnego rodzaju do obuwia. Czołowe miejsce w jej ofercie zajmuje umundurowanie polowe. Są to między innymi kopie wzorów używanych w armii amerykańskiej, ale ambicją firmy jest przede wszystkim tworzenie własnych wzorów. Najnowszym, sztandarowym w tej kolekcji mundurów jest uniform Tactical Response Uniform (TRU) Xtreme, a właściwie system umundurowania składający się z aż czterech elementów: bluzy, spodni, bluzy do noszenia pod kamizelką ochronną. Ze względu na zastosowane w nim rozwiązania jest to ubiór unikalny, wyróżniający się na tle innych obecnych na rynku i z tego względu warty omówienia.

Bluza TRU Xtreme

Mundur TRU Xtreme jest uszyty z tkaniny NYCO o składzie: 50% bawełny i 50% nylonu, co zapewnia jej trwałość. Bluza zgodnie z tendencjami panującymi w nowoczesnych mundurach, jest dość krótka, niezbyt obszerna, ale wystarczająco, żeby umożliwiać jej użytkownikowi swobodę ruchów. Zapina ją dwukierunkowy kostkowy zamek błyskawiczny i taśmy samoszczepne. Karczek zastosowany w jej budowie pozwala uniknąć na ramionach szwów, które pod obciążeniem kamizelką lub plecakiem mogłyby uwierać w ciało. Karczek nie jest przyszyty w części plecowej dolną krawędzią do reszty korpusu bluzy, ale leży na plecach swobodnie przykrywając podszycie go od spodu siatką. Służy to wentylacji pleców. Działa to jednak raczej tylko wtedy, gdy użytkownik nie nosi ani oporządzenia, ani plecaka. Wydaje się więc niespecjalnie przydatne w działaniach bojowych. Dodatkową wentylację zapewniają otwory pod pachami. Kołnierz bluzy ma postać stójki, która chroni szyję przed otarciem pasem nośnym broni i oporządzeniem.

Zobacz także: Almanach osłon balistycznych, oporządzenia i umundurowania

Łaty w kropeczki

Starania projektantów TRU Xtreme w ergonomicznym dopieszczeniu kroju munduru widać w małych zakładkach w rękawach, profilujących ich zgięcie na wysokości łokci. W tych miejscach umieszczono łatę z laminatu SuperFabric pokrytego polimerowymi kropkami, które mają chronić materiał przed przetarciem. Ta technologia zdobyła sobie w ostatnim czasie popularność w zastosowaniach w odzieży mundurowej. We wnętrzu łaty można umieścić piankowe wkłady ochronne, chroniące staw łokciowy przed urazami. Mankiety rękawów mają zapięcia na patki z rzepem.

Skośne i podwójne

O użyteczności munduru wiele mówią jego kieszenie. Te w TRUSPEC mają rozbudowaną konstrukcję. Na wysokości klatki piersiowej są naszyte skosem, dla wygody sięgania do nich zamykane patkami na rzep. W budowie każdej z nich zawarto dwa mieszki w bocznych krawędziach i dodatkowo jeszcze dwie zakładki i kontrafałdę. Łącznie więc zastosowano aż trzy różne sposoby zwiększenia pojemności kieszeni. To dużo i dość skomplikowanie jak na kieszeń, która raczej nie będzie eksploatowana wypchana po brzegi. Dzięki temu jednak kieszenie zyskały unikalny charakterystyczny wygląd, który na pierwszy rzut oka wyróżnia TRU-SPEC Xtreme wśród innych mundurów. Kieszenie te są dodatkowo podwójne, bo pod ich komorą główną jest płaska kieszeń z dostępem w skośnej bocznej krawędzi, który zamykany jest zamkiem błyskawicznym. W założeniu jest to kieszeń dogodna do wykorzystania nawet przy noszeniu kamizelki ochronnej.Dwukomorową budowę mają również kieszenie skośne na rękawach. Wyglądają jak kieszenie munduru ACU US Army i podobnie jak one są zamykane patką na rzep. Kryją w sobie drugą płaską kieszeń z dostępem zamykanym zamkiem błyskawicznym wszytym w przednią skośną krawędź. Praktyczna przydatność tej drugiej kieszonki jest niestety znacznie ograniczona, bo jej pionowy otwór dostępu ma szerokość rozwarcia sięgającą tylko ok. 10 cm. Dlatego użytkownicy o większych dłoniach napotkają trudności dobywając przedmiotów umieszczonych we wnętrzu tej spodniej kieszonki.

Kieszonki modułowe

Wyszukanym i niemającym sobie równych rozwiązaniem TRU Xtreme są dodatkowe małe kieszenie na przedramionach. O ich unikalności świadczy to, że nie są naszyte na stałe, ale mocowane na taśmy z zatrzaskami przeplatanymi przez płasko naszyte tunele na rękawach. Są rodzajem rozkładanego płaskiego minimapnika, bo przeznaczone do noszenia w nich notatek czy map. Umieszcza się je płasko pod przezroczystą folią, więc są dostępne do szybkiego rzucenia na nie okiem, po uprzednim odkryciu klapki, która je przykrywa. Klapkę tę wyposażono na wierzchu w tunelowe kieszonki na długopisy. W teorii te osobliwe kieszonki mają być praktyczne, lecz w praktyce ich użyteczność jest dyskusyjna. Mimo że są małe, to sztywne, więc mogą przeszkadzać na przedramieniu, gdzie tkanina rękawa zwykle jest pofałdowana.

Spodnie TRU Xtreme

Spodnie TRU Xtreme kryją nie mniej interesujących detali co bluza. Wygląd i stan mają zbliżony do spodni mundurów amerykańskich BDU i ACU. Krój jest jednak zupełnie inny. Regulacja obwodu w pasie sama płynnie dostosowuje się do gabarytów użytkownika dzięki płaskim gumowym taśmom, jakie wszyto w konstrukcję pasa. Z przodu przy przednich szlufkach spodnie zaopatrzono w dyskretnie naszyty zaczep z tasiemki, służący do mocowania do niego linką przedmiotów mieszczących się w kieszeni. Jest on jednak wszyty tak wysoko, że szeroki pas noszony na spodniach przykryje go i uczyni niedostępnym. Rozporek spodni jest zapinany metalowym zamkiem błyskawicznym.

Kieszeni do wyboru do koloru

Spodnie TRU Xtreme są niezwykle bogato wyposażone pod względem liczby i rodzaju kieszeni. Dwie duże są otwarte na biodrach z przodu. Każda z nich zawiera po jednej kieszonce wpuszczonej, przeznaczonej do trzymania w niej np. noża składanego, oraz drugiej – wewnętrznej. Kolejne dwie kieszenie zamykane patkami z odcinkami taśmy samoszczepnej znalazły swoje miejsce na pośladkach. Są bardzo pomysłowo wykonane jako powiększenie naszytej łaty wzmacniającej spodnie w kroku. Ich pojemność zwiększa mieszkowa konstrukcja krawędzi bocznych.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

SOLDIER 95

SOLDIER 95

brytyjski system umundurowania

brytyjski system umundurowania

SOLDIER 2000

SOLDIER 2000

brytyjski system umundurowania

brytyjski system umundurowania

SOLDIER 2005

SOLDIER 2005

aktualnie użytkowany brytyjski system umundurowania

aktualnie użytkowany brytyjski system umundurowania

Nylon/Cotton (NYCO)

Nylon/Cotton (NYCO)

skrócona nazwa dla materiałów złożonych z nylonu i bawełny.

skrócona nazwa dla materiałów złożonych z nylonu i bawełny.

Marine Corps Combat Utility Uniform (MCCUU)

Marine Corps Combat Utility Uniform (MCCUU)

mundur polowy amerykańskiej piechoty morskiej w kamuflażu MARPAT.

mundur polowy amerykańskiej piechoty morskiej w kamuflażu MARPAT.

Desert Disruptive Pattern Material (DDPM)

Desert Disruptive Pattern Material (DDPM)

nazwa brytyjskiego pustynnego wzoru maskującego.

nazwa brytyjskiego pustynnego wzoru maskującego.

Disruptive Pattern Material (DPM)

Disruptive Pattern Material (DPM)

nazwa brytyjskiego leśnego wzoru maskującego.

nazwa brytyjskiego leśnego wzoru maskującego.

Desert Combat Uniform (DCU)

Desert Combat Uniform (DCU)

Amerykańskie umundurowanie pustynne

Amerykańskie umundurowanie pustynne

Battle Dress Uniform (BDU)

Battle Dress Uniform (BDU)

Amerykański system umundurowania używany od lat 80.

Amerykański system umundurowania używany od lat 80.

Army Combat Uniform (ACU)

Army Combat Uniform (ACU)

Wzór aktualnie użytkowanego munduru polowego amerykańskich sił lądowych. Wykorzystywane są mundury ACU w uniwersalnym kamuflażu pikselowym UCP oraz w kamuflażu Crye Precision Multicam (jako OCP w Afganistanie)

Wzór aktualnie użytkowanego munduru polowego amerykańskich sił lądowych. Wykorzystywane są mundury ACU w uniwersalnym kamuflażu pikselowym UCP oraz w kamuflażu Crye Precision Multicam (jako OCP w Afganistanie)

Amphibious Assault Vest (AAV)

Amphibious Assault Vest (AAV)

Amerykańska kamizelka balistyczna z oporządzenia FSBE, pierwsza konstrukcja z systemem QR.

Amerykańska kamizelka balistyczna z oporządzenia FSBE, pierwsza konstrukcja z systemem QR.

Army Air Crew Combat Uniform (A2CU)

Army Air Crew Combat Uniform (A2CU)

amerykańskie umundurowanie dla załóg śmigłowców.

amerykańskie umundurowanie dla załóg śmigłowców.

SITREP SPECIAL OPS SITREP: NFM GARM w warszawskim OS ŻW

SPECIAL OPS SITREP: NFM GARM w warszawskim OS ŻW SPECIAL OPS SITREP: NFM GARM w warszawskim OS ŻW

System Odzieży Bojowej GARM to unikalne rozwiązanie, składające się z szerokiej gamy komponentów – od bielizny termoaktywnej poprzez nowoczesne mundury polowe, aż do zewnętrznych warstw odzieży ochronnej....

System Odzieży Bojowej GARM to unikalne rozwiązanie, składające się z szerokiej gamy komponentów – od bielizny termoaktywnej poprzez nowoczesne mundury polowe, aż do zewnętrznych warstw odzieży ochronnej. Ostatnio mundury GARM trafiły do OS ŻW w Warszawie.

Tomasz Łukaszewski Nowy mundur bojowy komandosów z Royal Marines

Nowy mundur bojowy komandosów z Royal Marines Nowy mundur bojowy komandosów z Royal Marines

Brytyjska Królewska Marynarka Wojenna (Royal Navy) realizuje największy od II wojny światowej program pn. „Future Commando Force” – modernizacja sprzętu i zmiana umundurowania swoich komandosów. Od jesieni...

Brytyjska Królewska Marynarka Wojenna (Royal Navy) realizuje największy od II wojny światowej program pn. „Future Commando Force” – modernizacja sprzętu i zmiana umundurowania swoich komandosów. Od jesieni 2020 r. jej żołnierze będą nosić nowe uniformy.

Ireneusz Chloupek, Tomasz Łukaszewski MSPO 2019 (cz.1)

MSPO 2019 (cz.1) MSPO 2019 (cz.1)

Po raz dwudziesty siódmy w Kielcach odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Impreza targowa miała miejsce w dniach 3-6 września 2019 r. Podczas...

Po raz dwudziesty siódmy w Kielcach odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Impreza targowa miała miejsce w dniach 3-6 września 2019 r. Podczas tegorocznych targów zaprezentowało się 621 wystawców z 31 krajów (w tym „SPECIAL OPS”), wśród których po raz pierwszy swoje produkty pokazały firmy z Australii. Pierwszy raz także w historii MSPO wystawcy zagraniczni stanowili aż 51 procent wszystkich.

P.S. Powiew świeżości – mundur MBDU od Helikon-Tex

Powiew świeżości – mundur MBDU od Helikon-Tex Powiew świeżości – mundur MBDU od Helikon-Tex

Mająca siedzibę na południu Polski firma Helikon-Tex idzie cały czas za ciosem - po niedawnych premierach kilku serii produktów przeznaczonych głównie do codziennego użytku przyszedł czas na tchnięcie...

Mająca siedzibę na południu Polski firma Helikon-Tex idzie cały czas za ciosem - po niedawnych premierach kilku serii produktów przeznaczonych głównie do codziennego użytku przyszedł czas na tchnięcie powiewu świeżości w oferowane przez nich sorty mundurowe. Po wypuszczeniu na rynek stosunkowo tanich, bardzo popularnych przed laty i klasycznych mundurów SFU (Special Forces Uniform) oraz CPU (Combat Patrol Uniform) zdecydowano się na ukłon w kierunku lekkości i nowoczesności - propozycją spełniającą...

TM Zbroja Husara

Zbroja Husara Zbroja Husara

W ostatnim czasie obserwujemy trend w tworzeniu lekkich oporządzeń taktycznych. Do jego prekursorów można zaliczyć firmę Crye Precision i jej noszak płyt JPC, powszechnie podrabiany również w naszym kraju....

W ostatnim czasie obserwujemy trend w tworzeniu lekkich oporządzeń taktycznych. Do jego prekursorów można zaliczyć firmę Crye Precision i jej noszak płyt JPC, powszechnie podrabiany również w naszym kraju. Jego cechą charakterystyczną była rezygnacja z pełnych boków na rzecz Skeletalu, który składał się wyłącznie z usztywnionych taśm PALS.

Mateusz J. Multarzyński Niepozorna kurtka o sporych możliwościach

Niepozorna kurtka o sporych możliwościach Niepozorna kurtka o sporych możliwościach

Choć anorak (ánoráq) zwany często, aczkolwiek niezbyt trafnie, kangurką, ma całkiem niemilitarne korzenie, to ten rodzaj kurtki z kapturem zakładanej przez głowę stał się również elementem wojskowego stroju....

Choć anorak (ánoráq) zwany często, aczkolwiek niezbyt trafnie, kangurką, ma całkiem niemilitarne korzenie, to ten rodzaj kurtki z kapturem zakładanej przez głowę stał się również elementem wojskowego stroju. Najczęściej nosili go żołnierze działający w trudnych warunkach klimatycznych, jak np. niemieccy Gebirgsjäger (piechota górska), którzy potrzebowali dodatkowej ochrony przed wiatrem oraz opadami atmosferycznymi.

Adam Dubiel Kamuflaż zimowy

Kamuflaż zimowy Kamuflaż zimowy

Zima oraz obszary, gdzie niepodzielnie panuje mróz i śnieg, czyli w wysokich partiach gór i na terenach arktycznych, wymagają od żołnierzy odpowiedniego przygotowania, często niestandardowej taktyki działania...

Zima oraz obszary, gdzie niepodzielnie panuje mróz i śnieg, czyli w wysokich partiach gór i na terenach arktycznych, wymagają od żołnierzy odpowiedniego przygotowania, często niestandardowej taktyki działania i specjalistycznego wyposażenia oraz kamuflażu, tak istotnego szczególnie w operacjach specjalnych i nieregularnych. Podstawowym narzędziem skutecznego skrywania się w śnieżnej scenerii przed nieprzyjacielem, jego środkami rozpoznania i obserwacji, jest zimowa odzież maskująca.

Krzysztof Bogucki Umundurowanie bojowe Striker XT

Umundurowanie bojowe Striker XT Umundurowanie bojowe Striker XT

Umundurowanie pola walki to podstawowe narzędzie żołnierskiego rzemiosła i element bazowy systemu walki, jakim jest współczesny wojownik. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom komfortu funkcjonowania...

Umundurowanie pola walki to podstawowe narzędzie żołnierskiego rzemiosła i element bazowy systemu walki, jakim jest współczesny wojownik. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom komfortu funkcjonowania w warunkach bojowych. Silne i bezkompromisowe ukierunkowanie na realizację tego celu doprowadziło do powstania specjalistycznego umundurowania bojowego. Jego konstrukcja, pełna często innowacyjnych rozwiązań, jest podporządkowana przede wszystkim ergonomii i specyfice intensywnych...

Redakcja UMUNDUROWANIE I ODZIEŻ TAKTYCZNA [E-BOOK]

UMUNDUROWANIE I ODZIEŻ TAKTYCZNA [E-BOOK] UMUNDUROWANIE I ODZIEŻ TAKTYCZNA [E-BOOK]

Dla wszystkich Czytelników magazynu „SPECIAL OPS” przygotowaliśmy kolejny po „Osłonach balistycznych” e-book, tym razem poświęcony umundurowaniu i odzieży taktycznej.

Dla wszystkich Czytelników magazynu „SPECIAL OPS” przygotowaliśmy kolejny po „Osłonach balistycznych” e-book, tym razem poświęcony umundurowaniu i odzieży taktycznej.

Michał Sitarski Moduły oporządzenia z firmy 75 Tactical

Moduły oporządzenia z firmy 75 Tactical Moduły oporządzenia z firmy 75 Tactical

75 Tactical to mało znana w Polsce niemiecka firma produkująca kamizelki zintegrowane, plecaki, oporządzenie, wyposażenie i umundurowanie przeznaczone dla wojska – na swoim facebookowym profilu chwali...

75 Tactical to mało znana w Polsce niemiecka firma produkująca kamizelki zintegrowane, plecaki, oporządzenie, wyposażenie i umundurowanie przeznaczone dla wojska – na swoim facebookowym profilu chwali się zdjęciami żołnierzy Bundeswehry z misji w Afganistanie, na których widnieje jej sprzęt.

Bartosz Szołucha Szary wilk z wielkiego miasta

Szary wilk z wielkiego miasta Szary wilk z wielkiego miasta

Linia przeznaczonych dla służb mundurowych produktów LEAF renomowanej marki Arc’teryx nieustannie się rozwija. Jej trzon stanowi wysokiej klasy odzież, jak na przykład kurtki Alpha, opisywane w SPECIAL...

Linia przeznaczonych dla służb mundurowych produktów LEAF renomowanej marki Arc’teryx nieustannie się rozwija. Jej trzon stanowi wysokiej klasy odzież, jak na przykład kurtki Alpha, opisywane w SPECIAL OPS 3/2012, ale projektanci spod znaku „szkieletu archaeopteryxa” starają się co rusz wprowadzać nowości do oferty. W 2011 roku pojawiła się koncepcja Urban Wolf - nowej kolorystki, dobranej specjalnie pod kątem użytkowania w terenie zabudowanym.

Ireneusz Chloupek, Bartosz Szołucha Targi IWA 2012

Targi IWA 2012 Targi IWA 2012

Z roku na rok większe, tegoroczne targi IWA&Outdoor Classics w Norymberdze zgromadziły w dniach 9–12 marca rekordową liczbę ponad 1200 wystawców i przyciągnęły 36 000 zwiedzających ze 100 krajów. Trzydziesta...

Z roku na rok większe, tegoroczne targi IWA&Outdoor Classics w Norymberdze zgromadziły w dniach 9–12 marca rekordową liczbę ponad 1200 wystawców i przyciągnęły 36 000 zwiedzających ze 100 krajów. Trzydziesta dziewiąta już edycja tej imprezy wystawienniczej, niegdyś bardzo dbającej o cywilny, myśliwsko-sportowo-rekreacyjny charakter, w jeszcze większym stopniu niż w ubiegłym roku była także miejscem prezentacji firm z szeroko pojętej branży taktycznej” oraz broni i wszystkiego, co z nią związane,...

Najnowsze produkty i technologie

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Militaria.pl Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak...

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak i początkujący entuzjaści survivalu i bushcraftu docenią znaczenie starannie dobranego zestawu niezbędnych przedmiotów.

Griffin Group Defence Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji,...

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji, pozwalają one na wykrycie nawet mało widocznych celów - w kamuflażu lub w otoczeniu, które utrudnia rozpoznanie.

Patryk Kościński Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego...

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego i ciepłego obuwia na zimę. Polecane są dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie. Wykonane są ze skóry i materiału izolacyjnego Gore-Tex THERMIUM, który zapewnia dobrą izolację termiczną. Dzięki temu w butach można...

Militaria.pl Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym...

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym możliwości dostosowywania kąta padania strumienia światła przy zachowaniu swobody ruchów. Wszystkie te udogodnienia zapewniają latarki czołowe i kątowe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.