Nowy dowódca 6. Brygady Powietrznodesantowej

 Redakcja  /  07-07-2018
Gen. bryg. Szymon Koziatek.
Gen. bryg. Szymon Koziatek. Fot. 6. Brygada Powietrznodesantowa

W miniony poniedziałek, 2 lipca, w obecności Inspektora Wojsk Lądowych generała brygady Wojciecha Grabowskiego, odbyła się ceremonia przekazania obowiązków dowódcy 6. Brygady Powietrznodesantowej. Nowym dowódcą został generał brygady Szymon Koziatek. Uroczystość odbyła się w obecności dowódców wszystkich jednostek wojskowych spadochroniarzy, żołnierzy służących w 6BPD oraz zaproszonych gości.

Po odczytaniu została decyzja ministra obrony narodowej o wyznaczeniu gen. Szymona Koziatka na nowego dowódcę spadochroniarzy, głos zabrał generał brygady Wojciech Grabowski, który podziękował zdającemu obowiązki generałowi Hałupce za dotychczasowe dokonania, godną postawę w służbie oraz za aktywność i zaangażowanie. Kontynuując swoje przemówienie, Inspektor przedstawił przebieg służby nowego dowódcy oraz wyraził oczekiwania przełożonych w stosunku do Brygady, życząc jednocześnie gen. Koziatkowi powodzenia i żołnierskiego szczęścia w dowodzeniu spadochroniarzami.

Przeczytaj także: Nowy Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych
 
Po przemówieniu generała Grabowskiego rozpoczęła się ceremonia przekazania i objęcia obowiązków. Zdający obowiązki dowódca uroczyście przekazał sztandar brygady obejmującemu obowiązki dowódcy, po czym obaj generałowie podpisali protokół i złożyli meldunek Inspektorowi Wojsk Lądowych. Następnie głos zabrał dowodzący brygadą dwa lata, zdający obowiązki generał Hałupka, który zwracając się do wszystkich spadochroniarzy podkreślił, iż spadochron - podobnie jak umysł, działa poprawnie, kiedy jest otwarty, po czym życzył zebranym na ceremonii zawsze otwartej czaszy nad głową i otwartych umysłów podczas podejmowanie dla jednostki ważnych decyzji.
 
Oficjalną część ceremonii zakończyła defilada pododdziałów.
 
***

Generał brygady Szymon Koziatek pełni służbę wojskową od 1989 roku. W 1993 roku, jako prymus ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy plutonu szturmowego - objął w 18. batalionie desantowo-szturmowym 6. Brygady Desantowo-Szturmowej. Następnie pełnił służbę na stanowisku dowódcy kompanii szturmowej. W 1996 roku ukończył kurs instruktorów spadochronowych, uzyskując uprawnienia instruktora. Obecnie jest instruktorem spadochronowym klasy mistrzowskiej i wykonał ponad 500 skoków ze spadochronem.
 
Dowiedz się więcej: Były dowódca JW GROM płk rez. Piotr Gąstał dołączył do fundacji Stratpoints

W 1999 roku, w drodze wyróżnienia, został skierowany na studia w Akademii Obrony Narodowej, które ukończył w 2001 roku. Wyznaczano go kolejno na stanowiska szefa logistyki 25. batalionu dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, oficera operacyjnego w dowództwie 25. BKPow., szefa sztabu 7. batalionu kawalerii powietrznej, szefa sekcji operacyjnej tej brygady i dowódcy 7. batalionu kawalerii powietrznej. W latach 2004-2005 i 2006-2007 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Republice Iraku na stanowiskach szefa sztabu Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej i dowódca grupy manewrowej. Następnie, w 2007 roku wyznaczony został na stanowisko szefa szkolenia 25. BKPow. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w AON na kierunku międzynarodowe stosunki wojskowe.
 
W latach 2010-2013 pełnił służbę na stanowisku szefa oddziału w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych, a od 2013 do 2015 roku -  w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych - szefa centrum i szefa połączonego centrum operacyjnego.

Sprawdź szczegóły: Przekazanie obowiązków komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie
 
W 2015 roku został skierowany na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Szkole Sił Zbrojnych w Kanadzie. Po ukończeniu kursu, w 2016 r. został wyznaczony do pełnienia służby w Sztabie Generalnym WP na stanowisku zastępcy szefa Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych (P5). 1 marca 2018 roku został mianowany na stopień generała brygady.

Źródło: 6. Brygada Powietrznodesantowa.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla ciebie

 


Bycie profesjonalisą w każdym milimetrze to wyzwanie! Jaki sprzęt Ci w tym pomoże » 3 marki, 3 totalnie różne style - dobierz 1 dla siebie »
kabura buty taktyczne

 


Sprawdź, która z 6 nowych koszul pasuje do Ciebie najbardziej »

sprzęt survival


wybieram »


 

Która latarka czołowa niezawiedzie Cię w najtrudniejszych warunkach » Studiuj praktycznie! Wybierz Bezpieczeństwo Wewnętrzne »
latarka czołowa  cyberbezpieczeństwo

 


Podpowiadamy - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt survivalowy »

sprzęt survival


wybieram »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Nowe radiowozy dla policjantów z Wołomina

9 nowych radiowozów trafiło do służby wołomińskiej policji. Z nowych samochodów w tym Opli Mokka, Opli Astra, Hyundai I20 będą korzystać policjanci z komendy powiatowej, komisariatów w Tłuszczu,...

Aktualny numer

6/2018
SPECIAL OPS 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Coiny JW GROM
  • - Pojedynek Wojowników
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl