InSec 2017 - podsumowanie konferencji i wystawy poświęconej bezpieczeństwu wewnętrznemu i bezpieczeństwu granic

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  22-11-2017
Fot. Mateusz J. Multarzyński

W Warszawie w dniach 15-16 listopada odbyła się Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Bezpieczeństwo Granic i Bezpieczeństwo Wewnętrzne InSec 2017. Była to pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. Organizatorom udało się przyciągnąć spore grono wysokiej rangi gości i ekspertów, jak również kilkudziesięciu wystawców – firm produkujących i handlujących sprzętem na potrzeby służb mundurowych. Jednym z patronów medialnych był Magazyn SPECIAL OPS.

Pierwszy dzień konferencji zdominowany był tematyką ochrony granic, w tym zastosowania nowoczesnych technologii w zakresie ich ochrony. Poruszono również kwestię kryzysu migracyjnego oraz cyberterroryzmu. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej na czele z prezesem Błażejem Wojniczem, wysokiej rangi reprezentanci służb mundurowych: Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, jak również unijnej agencji FRONTEX, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz środowisk akademickich. W szczególności warto wymienić obecność Arkadiusza Czartoryskiego, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, gen. bryg. SG Marka Łapińskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej, gen. Wasilija Servatyuka, Pierwszego Zastępcę Szefa Służby Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy oraz prof. Piotra Pogonowskiego, Szefa ABW.

Obejrzyj galerię zdjęć z InSec 2017 >>

Pierwszy panel dnia drugiego, w którym wzięli udział przedstawiciele Policji, Państwowej traży Pożarnej, Straży Granicznej oraz przemysłu wytwarzającego sprzęt dla powyższych podmiotów dotyczył modernizacji służb mundurowych (do 2020 roku na ten cel ma zostać przeznaczone 9 mld. pln), w tym dyskutowano na temat nowych rozwiązań i technologii zwiększających zarówno bezpieczeństwo jak i komfort służby. Podczas konferencji Zastępca Komendanta Głównego - SG Marek Małkowski, omówił program modernizacji Straży Granicznej w latach 2017-2020.

Polecamy również: MSPO 2017 - migawki z 25. edycji targów

Drugi panel, z udziałem m.in. Beaty Kempy, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Straży Ochrony Kolei oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dotyczył bezpieczeństwa imprez masowych. Omówiono doświadczenia polskie (szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży) i zagraniczne w tym zakresie oraz przedstawiono najnowsze trendy w zakresie technologii służących zwiększaniu skuteczności służb zabezpieczających tego rodzaju wydarzenia.

Ostatnia część konferencji, w której prelegentami byli reprezentanci Policji, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, akademii oraz sektora biznesowego dotyczyła ochrony infrastruktury krytycznej. Tak, jak w przypadku poprzednich paneli, skupiono się na dobrych praktykach i problemach związanych z zabezpieczaniem tego rodzaju obiektów oraz podkreślano potrzebę inwestycji w nowe technologie zwiększające bezpieczeństwo samych obiektów jak i ich otoczenia.

Zobacz także: Pro Defense 2017 - galeria z targów proobronnych

Sama wystawa skupiła zarówno dużych graczy na rynku – w postaci Polskiej Grupy Zbrojeniowej i kilku firm zależnych, w szczególności: PCO SA, Maskpol SA, Wojskowe Zakłady Łączności nr 1, Zakłady Mechaniczne „Tarnów”, Fabryka Broni „Łucznik”-Radom, jak i szereg mniejszych, w zwłaszcza prywatnych firm. Prywatna część branży reprezentowana była w głównej mierze przez małe i średnie przedsiębiorstwa, jak SpecShop, Spy Shop, RTcom, Klimawent, firma KenBIT.

Swoje stanowiska miały również służby: Straż Graniczna oraz Policja. Pierwszą z nich reprezentował Nadwiślański Oddziała Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego, prezentujący m.in. uzbrojenie oraz wyposażenie funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych.

Na stoisku Policji, zorganizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP, które zaprosiło do współpracy Biuro Ruchu Drogowego KGP, Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz Komendę Stołeczną Policji można było zobaczyć uzbrojenie oraz wyposażenie funkcjonariuszy BOA KGP, w tym najnowszy powtarzalny wielkokalibrowy karabin wyborowy Cadex CDX-50 Tremor na amunicję 12,7 mm x 99.

Podsumowując całe wydarzenie należy stwierdzić, że organizatorom udało się stworzyć ciekawą platformę do dyskusji na aktualne tematy, podczas której wielu znamienitych gości mogło przedstawić swoje opinie i doświadczenia.

Także na towarzyszącej wystawie, pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, udało się zaprezentować sprzęt kilkudziesięciu firm oraz służb

Komentarze

0

Wybrane dla ciebie

 


Nowa seria latarek czołowych - co  powinienieś o nich wiedzieć »

latarka czołowa


wybieram »

 


Dlaczego Twój pies powinien mieć taktyczne akcesoria » Bądź elegancki i praktyczny w upalne dni »
taktyczne akcesoria dla psa

 


Latarki czołowe dla profesjonalistów »

wyprawa


wybieram »

 


W prezencie rabat 20% na noże Böker » Jakie ubrania wybrać, gdy żar leje się z nieba »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

3/2019
SPECIAL OPS 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Służba kontrterrorystyczna
  • - Tactical Prison Rescue 2019
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl