Być albo nie być... bezpiecznym - startuje konferencja InSec

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  13-11-2017
Fot. mat. organizatora

Już w najbliższą środę, 15 listopada 2017 r., rozpoczyna się międzynarodowa wystawa i konferencja InSec 2017, poświęcona bezpieczeństwu granic, modernizacji służb mundurowych, bezpieczeństwu wewnętrznemu, ochronie infrastruktury krytycznej oraz bezpieczeństwu imprez masowych. Przez dwa dni (15-16 listopada) ekspozycja wewnątrz i na zewnątrz warszawskiego hotelu Sangate Airport (d. Gromada) przy ul. 17 stycznia 32 gościła będzie przedstawicieli administracji rządowej, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, ośrodków naukowo-badawczych oraz przemysłu.

Organizowana pod patronatem honorowym Pana Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pana Arkadiusza Czartoryskiego, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, wystawa i konferencja InSec 2017 to forum konstruktywnego, profesjonalnego dialogu o optymalnych rozwiązaniach, z zachowaniem pełnej transparentności oraz z udziałem wysokiej rangi ekspertów z Polski i zagranicy.

- Znajdujemy się na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, co wymaga od nas posiadania sprawnych i dobrze wyposażonych sił, zdolnych sprostać różnego rodzaju zagrożeniom asymetrycznym. Nie mówię tutaj tylko o „zielonych ludzikach”, ale chociażby także o chcących wwieźć na teren UE nielegalną broń bądź narkotyki przemytnikach. Przestępczość zorganizowana nie śpi, co więcej ona również przechodzi swego rodzaju „profesjonalizację” i „modernizację techniczną”. Mimo, że obecnie jest to dla Polski zagrożenie dość odległe, musimy być przygotowani na każdą sytuację i pamiętać również o terroryzmie. Właśnie dlatego do właściwego zabezpieczenia naszych granic potrzeba potencjału najnowocześniejszych dostępnych na rynku technologii i rozwiązań - mówi Błażej Wojnicz, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. – Głównego Partnera InSec 2017.

Nowoczesne technologie w służbie ochrony granic w Polsce i za granicą

Stawiając czoła różnorodnym zagrożeniom, wykraczającym niekiedy poza ramy przewidziane szkoleniem czy etatowym wyposażeniem, formacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo granic mogą wzajemnie przekazywać i uczyć się na doświadczeniach innych. Pozwala to lepiej przygotować się do sprostania wyzwaniom przyszłości, także pod względem odpowiedniego, nowoczesnego wyposażenia.

Przeczytaj także: "Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej - teoria i praktyka"

Bardzo wyraźnie obrazował to będzie pierwszy dzień InSec 2017, podczas którego swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. Arkadiusz Czartoryski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych; Minister Dariusz Gwizdała, Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego; Marek Małkowski, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej; generał-lejtnant Wasilij Servatyuk, Pierwszy Zastępca Szefa Służby Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy; dr. István Juhász, głównyekspert ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego w Kancelarii Premiera Węgier; Klaus Rösler, Dyrektor Wydziału Operacyjnego Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX oraz Krzysztof Łaba, Dyrektor działu zarządzania programami i projektami na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

- Straż Graniczna, jako nowoczesna formacja, poszukuje zaawansowanych technicznie rozwiązań wspomagających proces kontroli granicznej oraz ochrony granicy państwowej. Obecnie stosujemy wiele nowoczesnych technologii, które są stale rozwijane i rozbudowywane. Można do nich zaliczyć m.in. sprzęt i urządzenia techniczne do ochrony granicy państwowej, takie jak wieże obserwacyjne. (…) Jeszcze w tym roku do służby trafi 150 pojazdów, w tym głównie samochody patrolowe i terenowe. Planujemy również zakupić śmigłowiec wielozadaniowy oraz trzy morskie jednostki pływające - mówi Marek Małkowski, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Zobacz również: Cyberterroryzm coraz poważniejszym zagrożeniem

- Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznać się także z doświadczeniami ekstremalnymi, jakie stały się udziałem formacji chroniącej granicę Ukrainy. Do 2014 r. Służba Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy rozwijała się jako agencja graniczna europejskiego typu, z przewagą funkcji policyjnych. (…) Odpowiadając na zagrożenia zwiększyliśmy nasze zdolności bojowe i obronne. Stworzyliśmy jednostki bojowe, których wcześniej nie mieliśmy. Są nimi operacyjno-bojowe graniczne punkty dowodzenia, artyleria przeciwlotnicza i posterunki przeciwpancerne. Wszystkie są wyposażone w uzbrojenie i pojazdy opancerzone - relacjonuje gen. lejtn. Vasilij Servatyuk, Pierwszy Zastępca Szefa Służby Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy

Bezpieczeństwo wewnętrzne – na co dzień i podczas wielkich imprez masowych

Ważną częścią współcześnie rozumianego, nowoczesnego bezpieczeństwa jest dbałość o właściwe zabezpieczenie kluczowych dla funkcjonowania państwa i obywateli obiektów, zarówno tych określanych mianem infrastruktury krytycznej, jak i będących np. miejscem organizacji ważnych wydarzeń z udziałem dużej ilości osób, takich jak Światowe Dni Młodzieży czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Dla formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne jest to nie tylko duża próba sprawności organizacyjnej, zdolności do mobilizacji zasobów oraz wyszkolenia, ale także stanowi źródło cennych doświadczeń, wniosków i wzorców dobrych praktyk w bardzo szerokim zakresie od procedur aż po odpowiednie wyposażenie.

Warto sprawdzić: „Człowiek z małą bombą”

W tym kontekście bardzo cenny dla kształtu dyskusji o dobrych praktykach, które przyczyniły się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży i powinny znaleźć zastosowanie także przy przyszłych wydarzeniach tego typu, będzie udział w konferencji InSec 2017 m.in. Minister Beaty Kempy, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i szefowej zespołu rządowego do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży; nadinsp. Heleny Michalak, Zastępcy Komendanta Głównego Policji; nadbryg. Marka Jasińskiego, Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, dr hab. n. o zdr. Roberta Gałązkowskiego, Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zbigniewa Siemko, Komendanta w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie.

- Stały rozwój Policji polegający na unowocześnianiu posiadanego wyposażenia bądź wprowadzania nowych rozwiązań w tym obszarze, pozwala na stwarzanie optymalnych warunków pełnienia służby funkcjonariuszom, w tym przede wszystkim na wzmacnianiu ich bezpieczeństwa osobistego, zapewnieniu najwyższych standardów jakości oraz komfortu realizowania przez nich zadań. Wpływa to na poprawę sprawności i skuteczności działania Policji, a to z kolei przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego obywateli. (…) Polska Policja zostanie doposażona w ok. 4.345 szt. różnorodnych pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych - zapowiada nadinsp. Helena Michalak, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Szczegółowe informacje dotyczące InSec 2017 – w tym szczegółowy program konferencji – dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: www.insec.ztw.pl.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Latarki czołowe - czym mogą Cię zaskoczyć » -15% na wszystkie produkty! Ustrzel okazję »
latarka czołowa

 


Zadbaj o swoją broń na 6 różnych sposobów »

 


Jaki sprzęt do wspinaczki stosują profesjonaliści
»
Nowe ubranie, nowa przygoda! Bądź przygotowany »
latarki czołowe

 


Czyszczenie broni krok po kroku »

czyszczenie broni


sprawdź »

 


Jaka odzież najlepiej do Ciebie pasuje » Odkryj tajniki współczesnej komunikacji wojskowej »
szkolenia bojowe łączność dla wojska

 


Zostań licencjonowanym Instruktorem strzelań! Weź udział w kursie »
kurs strzelecki

 


Jak nie stracić czucia podczas akcji » Bądź na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami szpiegowskimi »
rękawice taktyczne kamera cylindryczna

 


Nowy wymiar buta taktycznego - co powinienieś o nich wiedzieć »  Z nią nic nie umknie Twojej uwadze »
latarka czołowa

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Kolejna akcja CBŚP z udziałem SPKP

CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 agencji tzw. "mieszkaniówek", z których miesięczny utarg, po...

Aktualny numer

6/2019
SPECIAL OPS 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - NGSW - NOWA GENERACJA;
  • - Bieszczadzki WZD,
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Przeczytaj także

KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl