PARAMEDYK 2017

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  22-09-2017
Fot. mat. prasowe organizatora

Pod koniec września wybrane lokalizacje na terenie Trójmiasta i Kaszub staną się areną dziesiątej już edycji Zawodów PARAMEDYK - imprezie dedykowanej ratownictwu taktycznemu, w której wezmą udział zespoły reprezentujące jednostki podporządkowane Ministerstwu Obrony Narodowej i Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także zaproszone drużyny krajowe i zagraniczne mające charakter sił specjalnych. Jako patron medialny po raz kolejny będziemy mieli przyjemność towarzyszyć zawodnikom i sędziom, by przygotować dla Was szczegółową relację z imprezy.

Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona jest edukacji w zakresie najnowszych standardów taktycznej opieki nad poszkodowanym w warunkach bojowych - temat jest realizowany w ramach konferencji naukowej i warsztatów, prowadzonych wg wytycznych TCCC przez krajowych i zagranicznych ekspertów w tej dziedzinie. Jest to także okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi i technicznymi stosowanymi w obecnie w ratownictwie.

Zobacz także: PARAMEDYK 2016 - dodatkowa galeria zdjęć

Druga część to właściwe zawody, w których konkurencje każdy z czteroosobowych zespoły operatorów oraz ratowników taktycznych realizuje w wyznaczonym terenie. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami, a konkurencje są przygotowane z dbałością o realizm i szczegóły tak, by uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w niestandardowych sytuacjach, w warunkach podwyższonego stresu i presji czasu. Sędziowie oceniają realizację zadania pod względem taktyki, udzielania pomocy i współpracy zespołu.

Celem imprezy jest zwiększanie wiedzy i umiejętności dotyczących ratownictwa taktycznego, systemowe wdrażanie wytycznych TCCC, a w efekcie poprawienie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i żołnierzy w czasie działań bojowych.

Polecamy również: IV Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego Grup Interwencyjnych Służby Więziennej TACTICAL PRISON RESCUE 2017

Harmonogram "X ZAWODÓW i KONFERENCJI MEDYCYNY TAKTYCZNEJ PARAMEDYK 2017” przedstawia się następująco:

Poniedziałek - 25.09.2017 r.

 • 15.00 – 19.00 Przyjazd, rejestracja i zakwaterowanie ekip
 • 18.00 – 19.30 Kolacja (miejsce zakwaterowania drużyn)
 • 20.30 – 21.00 Odprawa kierowników ekip oraz sędziów

Wtorek - 26.09.2017 r.

 • 07.30 – 08.30 Śniadanie (miejsce zakwaterowania drużyn)
 • 10.00 – 16.00 Warsztaty

Środa - 27.09.2017 r.

 • 07.30 – 09.00 Śniadanie (miejsce zakwaterowania drużyn)
 • 10.00 – 16.00 Konferencja naukowa
 • 19.00 - ..... Konkurencja nocna

Czwartek 28.09.2017 r.

 • 07.30 – 09.00 Śniadanie (miejsce zakwaterowania drużyn)
 • 10.00 – 19.00 Rozegranie konkurencje na terenie powiatu Kartuzy

Piątek 29.09.2017r.

 • 08.00 – 09.00 Śniadanie
 • 09.00 – 11.00 Podsumowanie zawodów, wręczenie nagród i uroczyste zakończenie  "X ZAWODÓW i KONFERENCJI MEDYCYNY TAKTYCZNEJ PARAMEDYK 2017”
 • 11.30 - Wyjazd ekip do macierzystych jednostek

Sprawdź szczegóły: Międzyoddziałowe warsztaty TCCC Specjalnych Grup Operacyjnych

Konferencja naukowa
odbędzie się na terenie Hotelu Szymbark (Szymbark, ul. Szymbarskich Zakładników 12) - tematy prelekcji prezentują się następująco:

 1. Wstęp do konferencji naukowej PARAMEDYK 2017 - prof. dr hab. Basiński Andrzej (Gdański Uniwersytet Medyczny)
 2. Pierwsza pomoc w praktyce policyjnych działań specjalnych - dr hab. Waldemar Zubrzycki (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)
 3. Działania ratownicze policjantów w ocenie personelu Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne - podkomisarz dr Adam Płaczek (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)
 4. Ratownik Medyczny w Policji – regulacje wynikające z nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie medycznym - Małgorzata Wlaź (Koordynator Ratownictwa Medycznego w Policji
 5. SALT TRIAGE – nowe standardy segregacji - Kris Kamiński Tactical Paramedic (Oceanside Fire Department)
 6. Wydarzenie edukacyjno-szkoleniowe PARAMEDYK i jego osiągnięcia - nadkomisarz mgr Jarosław Przyjemczak (Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku)
 7. Znaczenie paralizatora elektrycznego w służbie Policji - między teorią a praktyką - komisarz mgr  Marcin Nowak (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)
 8. Medyczne skutki użycia paralizatorów elektrycznych - podinspektor dr Paweł Jastrzębski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)
 9. Edukacja jako imperatyw w prewencji na przykładzie sytuacji kryzysowej o charakterze "aktywny strzelec" - aspirant sztabowy mgr Damian Muszyński  (Wyższa Szkoły Policji w Szczytnie).

Organizatorami wydarzenia są: SPAP KWP w Gdańsku, NSZZP w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Szczegóły dotyczące "X ZAWODÓW i KONFERENCJI MEDYCYNY TAKTYCZNEJ PARAMEDYK 2017" dostępne są na stronie www.paramedyk.org oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/TCCCParamedyk. Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego wydarzenie: www.youtube.com/watch?v=NGx4zzw1aQg.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla ciebie

W prezencie rabat 20% na noże Böker » Bądź elegancki i praktyczny w upalne dni »

 


Z kodem  OPS20 - 20% rabatu przy zakupie butów »

buty taktyczne


wybieram »


 

Bycie profesjonalisą w każdym milimetrze to wyzwanie! Jaki sprzęt Ci w tym pomoże » Jesteś graczem ASG? Zadbaj o swoją broń »
kabura

 


Sprawdź! Najnowszą kamizelkę taktyczną »

kamizelka taktyczna


wybieram »


 

Która latarka czołowa niezawiedzie Cię w najtrudniejszych warunkach » Studiuj praktycznie! Wybierz Bezpieczeństwo Wewnętrzne »
latarka czołowa cyberbezpieczeństwo

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

OSS SG w Lubaniu gościł kierownictwa szkół czeskiej i słowackiej Policji

Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego Straży Granicznej w Lubaniu gościł w dniach 11-13.06.2019 r. kierownictwa Średniej Specjalistycznej Szkoły Korpusu Policji w mieście Pezinok (Słowacja),...

Aktualny numer

2/2019
SPECIAL OPS 2/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Force Recon
 • - UAE SWAT Challenge
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
KSIĘGARNIA MILITARNA POLECA:
Sortmund
Sortmund
Sortmund jest firmą specjalizującą się w dostawie umundurowania dla większości służb mundurowych w Polsce. Współpracujemy z wieloma uznanymi...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl